Kurumsal

Tarihçe

AVŞAR FİLM, 1984 yılında kurulmuş, uzun yıllardır başarılarıyla anılan köklü bir firmadır. İlk kuruluş yıllarında sadece sinema salonu işletmeciliği yapan firma, daha sonra yabancı film ithalatı, dağıtımı ve sinema filmleri, televizyon dizi filmleri yapımcılığı ile çalışma alanını genişleterek sektörün önde gelen şirketleri ile birlikte anılmaya başlamıştır.

İstanbul Kozzy Avşar, Göztepe Optimum Avşar, Novada Avşar sinemaları ile birlikte Ankara, Konya, Bursa, Denizli, Adana, Gaziantep, Malatya, Trabzon gibi önemli metropollerdeki sinema salonlarının da işletmesini yapmaktadır. Söz konusu metropollerde, sosyo-ekonomik düzey ve kültür seviyesi yüksek olduğundan bu salonlarda gösterime giren sinema filmleri daha fazla seyirci ile buluşma imkânı kazanmaktadır. Türkiye’ deki çok salonlu sinema sistemini başlatan Avşar Film,16 Sinema 141 perde ve 18.472 koltuk sayısı ile ülkemizin önemli sinema salon zincirileri arasında yer almaktadır. İthalatını üstlendiği yabancı filmleri ve son yıllarda yapımcılığını üstlendiği sinema filmlerini hem kendi, hem Türkiye’ nin önde gelen sinema salonlarında gösterime girmektedir.

Uzun yıllardır yabancı film dağıtımı ile Amerika, Almanya, Fransa ve İtalya gibi birçok ülkeden birçok film getirmiş olup, söz konusu filmlerin sinemalarda yaygın olarak gösterime girmesini ve izleyicilerle buluşmasını sağlamıştır. New Line, Summit, Lakeshore, Icon, Pathe, Studiocanal veya TFI International Avşar Film’ in birlikte çalıştığı firmalardan birkaçıdır. Bu filmlerden bazıları şöyledir: Kurtlarla Dans, Notting Hill, Şeytanın Günü, Kill Bill Volume 1-2, Aşka Davet, Büyük Baskın, Beni Suçlu Bulun, Apocalypto, Yargısız İnfaz.
Şirketimiz, Ulak, Babam ve Oğlum, Kolay Para, Hemşo, ve Salkım Hanım’ ın Taneleri, Türkler Çıldırmış Olmalı, Evim Sensin, Osmanlı Cumhuriyeti, Su ve Ateş, Sevimli Tehlikeli gibi Türkiye’ de ve dünyada büyük kitlelere ulaşan sinema filmlerinin yanı sıra; Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Kırık Kanatlar, Ihlamurlar Altında, Lale Devri, Yer Gök Aşk ve Karagül gibi yüksek izlenme oranlarına ulaşmış birçok televizyon dizisinin de yapımcılığını üstlenerek sayılı yapım şirketleri arasındaki yerini almıştır.

Kanal D, ATV, SHOW TV, Star Tv, Fox Tv ve TRT gibi Türkiye’ nin önde gelen televizyon kanallarında başarıya ulaşmış olan yapımlarımız arasından "Çemberimde Gül Oya" ve "Ihlamurlar Altında" Lale Devri, Yer Gök Aşk ve Karagül adlı diziler Dubai’ deki MBC adlı televizyon kanalı ile birlikte bir çok Ülke Televizyon kanallarında gösterime girmiş ve bu ülkede de ülkelerde yüksek izlenme oranlarına ulaşmıştır.

Türkiye’nin önde gelen senarist, yönetmen, oyuncu ve teknik ekipleriyle işbirliği yapılmakta, çalışmalarda uluslararası kalitede değerler üretilmektedir.

Avşar Film’ in bazı sinema ve dizi filmleri KanalD Home Video, Esen ve Palermo, As sanat gibi firmalar tarafından VCD/DVD olarak da piyasada satışa sunulmuştur.

Dürüstlük ve karşılıklı saygıyı ilke edinen Avşar Film, yapmış olduğu projelerle, deneyim ve bilgi birikimiyle sinema sektörünün birçok kolunda faaliyetlerine başarıyla devam etmektedir.

YAPIMLAR


Avşar Sinema

Avşar Film

En Yeni Filmler

Vizyona giren en yeni filmleri Avşar Sinemalarından takip edebilirsiniz.

Avşar Film

Yerli Filmler

Türkiye'nin en iyi yerli yapımları Avşar Sinemalarında!

Avşar Film

Yabancı Filmler

En iddialı yabancı filmler Avşar Sinemalarında!

Avşar Film

Özel Gösterimler

Filmlerin özel gösterimleri ve davetler Avşar Sinemalarında!

Avşar Film

Galalar

Film ekibinin izleyicelerle buluştuğu özel anlar Avşar Sinemalarında!

Avşar Film

Kampanyalar

Şehirlere ve salonlara özel kampanyaları takip ederek indirimlerden faydalanabilirsiniz.